Naše Česko

Na Hodonínsku sázejí nové stromky, pomáhat po tornádu přišly stovky lidí

Na Hodonínsku začali s výsadbou nových stromů. Sázejí je místo těch, které zničilo tornádo na konci letošního června. V tamní části Bažantice se kvůli tomu sešlo asi 200 dobrovolníků.

Tornádu, které ničilo vše, co mu přišlo do cesty, neunikly ani letité stromy v okolí Hodonína. Místní se proto rozhodli, že společně vysadí nové. "Začíná první kolo komunitních výsadeb, zkusili jsme zaktivovat lidi, kteří nám psali, že mají zájem," vysvětluje starosta Hodonína Libor Střecha.

Zájem byl i přes chladné počasí velký. Sešlo se na 200 malých i velkých pomocníků. "Jsem Hodoňák a mám k němu vztah, teď ty stromy tady prostě chybí," vysvětluje svou účast při sázení stromků jeden z místních. "Bolí mě samozřejmě, že ty stromy jsou pryč, tak se snažíme o nějakou nápravu, ať to tady máme zase znovu krásně zelené," přidává se jedna z žen.

Související obsah

​"Já sem z nich velmi nadšená, protože po dlouhé době zažívám úplně upřímné nadšení pojďme něco udělat, pojďme zvelebit nějaké místo," neskrývá radost Barbora Zelenková z odborného dozoru Arboristické akademie Kolín.

"Sázíme lípy, javory, trochu i habry a pak jsme to chtěli opepřit i sakurami, aby pěkně kvetly," říká šéfka Odboru zeleně Hodonín Helena Chrástková. Dohromady zasadili v Hodoníně 72 nových stromů, další chtějí společně vysázet na jaře příštího roku. 

Radim Bánovský, lud, TN.cz

K tématu Naše Česko

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz