Naše Česko

Na Hodonínsku sázejí nové stromky, pomáhat po tornádu přišly stovky lidí

Na Hodonínsku začali s výsadbou nových stromů. Sázejí je místo těch, které zničilo tornádo na konci letošního června. V tamní části Bažantice se kvůli tomu sešlo asi 200 dobrovolníků.

Tornádu, které ničilo vše, co mu přišlo do cesty, neunikly ani letité stromy v okolí Hodonína. Místní se proto rozhodli, že společně vysadí nové. "Začíná první kolo komunitních výsadeb, zkusili jsme zaktivovat lidi, kteří nám psali, že mají zájem," vysvětluje starosta Hodonína Libor Střecha.

Zájem byl i přes chladné počasí velký. Sešlo se na 200 malých i velkých pomocníků. "Jsem Hodoňák a mám k němu vztah, teď ty stromy tady prostě chybí," vysvětluje svou účast při sázení stromků jeden z místních. "Bolí mě samozřejmě, že ty stromy jsou pryč, tak se snažíme o nějakou nápravu, ať to tady máme zase znovu krásně zelené," přidává se jedna z žen.

Související obsah

​"Já sem z nich velmi nadšená, protože po dlouhé době zažívám úplně upřímné nadšení pojďme něco udělat, pojďme zvelebit nějaké místo," neskrývá radost Barbora Zelenková z odborného dozoru Arboristické akademie Kolín.

"Sázíme lípy, javory, trochu i habry a pak jsme to chtěli opepřit i sakurami, aby pěkně kvetly," říká šéfka Odboru zeleně Hodonín Helena Chrástková. Dohromady zasadili v Hodoníně 72 nových stromů, další chtějí společně vysázet na jaře příštího roku. 

Radim Bánovský, lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz