Domácí

Nad touto krádeží zůstává rozum stát. Někdo odnesl celý altán

Nad touto krádeží zůstává rozum stát. Někdo odnesl celý altán
Zdroj: Policie ČR

Neobvyklý lup si vyhlídl neznámý zloděj či skupina zlodějů v Libereckém kraji. Z vrcholu hraničního kopce Výhledy v Horním Vítkově u Chrastavy někdo ukradl dřevěný altán. V případě dopadení hrozí pachateli rok až pět let ve vězení.

Dřevěný altán stál na kopci Výhledy od podzimu roku 2017, byl pořízený z evropské dotace. Turistům a návštěvníkům sloužil ještě na počátku listopadu, pak ale najednou zmizel.

"Neznámý pachatel nebo skupina pachatelů objekt demontovala a odcizila v době od 1. do 27. listopadu. Krádeží pachatelé způsobili škodu ve výši 350 tisíc korun," informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Související obsah

Policisté proto žádají veřejnost o pomoc. Na linku 158 by se jim měl ozvat každý, kdo má o demontáži stavby jakékoliv informace. Ozvat se mohou i lidé, kteří si všimli, ve který den už altán na svém místě nebyl.

Místo, kde byl altán, teď vypadá takto:

Zdroj: Policie ČR

"Kdokoli z turistů či návštěvníků uvedeného místa zaznamenal v blízkosti altánu osoby, které stavbu demontovaly, ale také mechanizaci, která byla zapotřebí k odvozu materiálu, aby se nám ozval. Zároveň uvítáme informace, které by nám více upřesnily období, v jakém ke krádeži došlo," uvedl Robovský.

Pokud se policistům povede pachatele dopadnout, mohl by mu za přečin krádeže hrozit trest odnětí svobody na rok až pět let. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz