Krimi

Alfonse ukradli spícímu páníčkovi v metru, najít se ho podařilo i díky divákům TV Nova

I kvůli divákům televize Nova, se podařilo pražské policii dopadnout muže, který je podezřelý z toho, že před měsícem v metru ukradl z vodítka malého psa, zatímco jeho majitel spal. Zvíře se našlo o čtyři dny později v zuboženém stavu.

 Když vyrazil majitel čtyřletého Alfonse na cestu pražským metrem, netušil, že se domů vrátí bez něj, a to za zcela podivných okolností. "Probudil jsem se vlastně jenom s uříznutým vodítkem," svěřil se majitel.

Kamery zachytily trojici mužů, jeden držel v ruce křížence krysaříka a německého pinče. O čtyři dny později se pes našel v Riegrových sadech. Zvíře mělo poraněné obě zadní nohy. Mělo žízeň i hlad. "V případě, že pes nemá přístup k vodě, tak už po čtyřech hodinách dochází k vážným problémům. Nastává selhání ledvin a selhání srdce," řekl kynolog Jan Doucha.

Pes nemohl ani chodit, majitel ho následně musel krmit injekční stříkačkou. Deset lidí podezřelého muže na záběrech poznalo, mezi nimi byli i diváci televize Nova. Bydliště má ve středních Čechách.

Související obsah

​"Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání. Právě díky medializaci se nám podařilo ztotožnit podezřelého z krádeže psa," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Muž má podle policie bohatou trestní minulost, obviněný ale zatím z ničeho není. V současné probíhají standardní úkony trestního řízení. Na to hlavní ale odpověď stále chybí, a to proč zloděj křížence vůbec vzal.

Psi se nejčastěji kradou u obchodních domů, kde zůstávají uvázaní bez dozoru majitele. "Nejčastěji se takhle kradou asi štěňata, u kterých samozřejmě ten prodej je reálnější," vysvětlila Michaela Chudobová.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz