Domácí

Na ministerstvo zdravotnictví vtrhl muž s železnou tyčí. Policie ho hledá

Na ministerstvo zdravotnictví vtrhl na konci října neznámý muž s asi metrovou železnou tyčí v ruce. Dožadoval se vstupu do vyšších pater budov. Když ho bezpečnostní služba odtlačila ke vchodu, odešel. Policie muže hledá.

Pražští policisté hledají neznámého muže. Ten v pondělí 25. října vtrhl do budovy ministerstva zdravotnictví ozbrojený železnou tyčí. 

Muž rychle směřoval k turniketům, kterými se protáhl a pokračoval dále po schodech. Nezvaného hosta však zastavila tamní bezpečnostní služba.

"Přibližně metrový roxor mu vzali z ruky a snažili se muže vytlačit zpět ke vstupním dveřím, což se jim během několika desítek vteřin podařilo," popsal situaci mluvčí policie Jan Rybanský. U vchodu se muž nadále dožadoval vpuštění do vyšších pater budovy. Po nějaké době odešel neznámo kam.

Související obsah

"Případ je prověřován pro trestný čin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, ze kterého je muž podezřelý," uvedl Rybanský. Pokud by jej za čin odsoudil soud, hrozí mu až tříletý pobyt ve vězení.

Na místě pořídily kamery několik videozáznamů. Policisté doufají, že jim pomůžou zjistit, kdo je muž, který na ministerstvo vtrhnul. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158. Děkujeme," žádají policisté.

Na záznam z bezpečnostních kamer se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz