Naše Česko

Panda v Olomouci utekla z výběhu a vylezla na strom. Dolů ji dostali až hasiči

Panda v Olomouci utekla z výběhu a vylezla na strom. Dolů ji dostali až hasiči
Zdroj: ZOO Plzeň

Poplach ve čtvrtek v podvečer spustili zaměstnanci olomoucké zoologické zahrady. Jeden ze samců François vyhnal svého pandího kamaráda z výběhu. Vyhnaný Gérard našel útočiště ve výběhu u kamzíků. Vyšplhal na strom a odmítal slézt. Dolů ho dostali až hasiči.

Pandí samci původem z Francie měli harmonický vztah. Vše se změnilo ve čtvrtek, kdy mezi sebou začali bojovat o vůdčí postavení. Jejich hašteření skončilo útěkem Gérarda, kterého vyhnal François. Zmizení jedné z pand červených spustilo v zoologické zahradě paniku. 

Hasiči se vydali okamžitě na místo, aby zajistili bezpečí pandy a nedošlo k žádnému zranění. Gérardův překvapivý výlet hasiče dost potrápil. Museli dokonce povolat profesionálního lezce. Bohužel jejich snaha pandu dostat ze stromů nebyla ze začátku úspěšná.

Panda byla v korunách stromů spokojená, takže hasiči měli těžký úkol. Až po nekonečných minutách zafungovalo třesení se stromy a použití vodního proudu. Pandí samec bezpečně spadl do natažené plachty. "Byl to opravdu netradiční zážitek," prohlásil zasahující velitel hasičů.

Související obsah

​Dramatický příběh má šťastný konec. Zvířecímu rebelovi se naštěstí nic nestalo. Jeho zachránci ho poté v pořádku předali ošetřovatelům zoologické zahrady v Olomouci. "Chvíli po zásahu už přijímal potravu, což nasvědčuje tomu, že bude v pořádku," dodal ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz