Domácí

SPD volilo nové vedení. Okamura suverénně obhájil post předsedy

SPD volilo nové vedení. Okamura suverénně obhájil post předsedy
Tomio Okamura | Zdroj: TV Nova

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) má staronového předsedu. V sobotu se jeho šéfem znovu stal Tomio Okamura. Dostal 84 hlasů delegátů z 85 možných. On sám nehlasoval, informovala redakci TN.cz tisková mluvčí SPD Barbora Šťastná.

Delegáti SPD v sobotu volili nového předsedu na stranické volební konferenci, která se kvůli epidemické situaci uskutečnila online. Stal se jím dosavadní šéf Tomio Okamura, který bude v čele hnutí další tři roky.

Okamura se na celostátní volební online konferenci ve svém projevu vrátil k posledním sněmovním volbám. "Už podruhé jsme úspěšně vstoupili do Poslanecké sněmovny bez sponzorů, bez kmotrů a po kampani s bezkonkurenčně nejmenším rozpočtem ze všech parlamentních stran," řekl Okamura na videu z konference, které sdílel na sociálních sítích.

Související obsah

Podle Okamury statisíce občanů, kteří mají názor na věci jako SPD, volily strany, které prosazují prakticky opačné věci, než lidé chtějí. "Všechny partaje kopírovaly názory SPD," uvedl Okamura. Jeho strana získala 20 poslaneckých křesel.

Okamura založil SPD v roce 2015, od té doby je jejím šéfem. V roce 2017 získala strana ve sněmovních volbách 10,6 procenta hlasů všech voličů a 22 mandátů. V letošních volbách to bylo o procento méně. Okamura byl předtím předsedou hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. To v roce 2013 získalo necelých 7 procent hlasů a 14 poslaneckých mandátů. V průběhu volebního období se ale Okamura s částí straníků rozešel a založil SPD.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz