Domácí

Pád do výtahové šachty, studny i výkopu. Ze tří výjezdů skončil jeden smrtí

Pád do výtahové šachty, studny i výkopu. Ze tří výjezdů skončil jeden smrtí
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Středočeští záchranáři v pondělí odpoledne vyjížděli hned ke třem pádům lidí do hloubky. V Kostelci nad Černými lesy zemřel člověk poté, co se zřítil do studny. Další skončil ve čtyřmetrové šachtě během výkopových prací v Mělníku. V Kladně pak vytahovali hasiči a záchranáři muže z výtahové šachty. Vážně se zranil.

První neštěstí se stalo zhruba ve čtvrt na dvě odpoledne. V Kostelci nad Černými lesy spadl muž do 10 metrů hluboké studny. Na místo vyrazily hasičské jednotky Český Brod a Říčany a dobrovolná jednotka obce Kostelec nad Černými lesy.

"Jelikož šlo o záchranu osoby z hloubky, byli k události povoláni také hasiči – lezci z říčanské stanice. K její záchraně používaly jednotky lezeckou techniku. Za necelých dvacet minut od nahlášení události se podařilo osobu ze studny vytáhnout," uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Na místo dorazili i záchranáři, nemohli už ale nic dělat. Zranění byla smrtelná.

Související obsah

​O dvě hodiny později vyjížděli středočeští záchranáři a hasiči znovu. V Bezručově ulici v Mělníku došlo k podobnému neštěstí.

Při výkopových pracích spadl muž do čtyřmetrové šachty. Na pomoc proto i v tomto případě spěchali hasiči – lezci. "Zraněného vytáhli za pomoci lezecké techniky a transportní vany. Za pomoci kladkostroje a bagru, který se nacházel na místě, hasiči osobu z výkopu vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby, která ji transportovala do nemocnice," vysvětlila Fliegerová.

K poslednímu případu vyjela kladenská profesionální jednotka hasičů do ulice Milady Horákové jen několik minut po půl třetí odpoledne. Do výtahové šachty hluboké sedm metrů se zřítil muž. "Ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou hasiči osobu vytáhli. Ta byla následně transportována letecky do jedné z pražských nemocnic," dodala Fliegerová. Muže nejprve záchranáři museli napojit na plicní ventilaci, zranění byla vážná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz