Zahraničí

Čínská sonda našla "tajemný dům" na Měsíci! O co se jedná?

Čínská sonda našla "tajemný dům" na Měsíci! O co se jedná?
Zdroj: CNSA

Čínské lunární vozítko vyfotografovalo na odvrácené straně Měsíce podivný objekt. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o dům. O co ale ve skutečnosti jde?

Čínské astronomy zaujala fotografie, kterou pořídilo lunární vozítko Yutu-2 na odvrácené straně Měsíce. Na obzoru je totiž podle webu IFLScience vidět záhadný objekt, který připomíná budovu. Čínská národní vesmírná agentura (CNSA) dala objektu přezdívku "tajemný dům".

Astronomové se rozhodli, že objekt prozkoumají. Je však velmi daleko a vozítku Yutu-2 zabere cesta k němu dva až tři lunární dny. Jeden lunární den je přitom 29 pozemských dnů, fotografie "tajemného domu" by se k nám tedy mohly dostat nejdříve za dva měsíce.

Související obsah

​Příznivci konspiračních teorií budou ale nejspíše zklamáni. Pravděpodobně totiž nejde o známku mimozemské civilizace, ale jen o skalní útvar. Ten mohl svůj neobvyklý tvar získat díky meteoritu, který do něj narazil.

Čínská národní vesmírná agentura nicméně o svém nálezu vtipkuje. "Mohl by to být dům, který postavili mimozemšťané po nouzovém přistání," komentuje CNSA objev.

Lunární vozítko Yutu-2 je vůbec první sondou, která přistála na odvrácené straně Měsíce. Povrch zkoumá již od roku 2019 a na Zemi pravidelně posílá nové snímky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz