Domácí

Hořící kůlna ohrožovala dům na Novojičínsku, hasiči ho uchránili

Plameny zachvátily v úterý večer velkou kůlnu na Novojičínsku. Ohrožovaly i nedaleký rodinný dům, hasičům se ho podařilo uchránit. Škoda je stotisícová.

Hořet začalo před 20. hodinou v obci Tísek, plameny vyšlehly z kůlny o půdorysu deset krát pět metrů.

"Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že je kůlna zasažena požárem v plném rozsahu, navíc bylo potřeba uchránit od rozšíření plamenů nedaleký rodinný dům," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

​Hasiči ze čtyř přivolaných jednotek se pustili do boje s požárem třemi vodními proudy. Už za deset minut měli oheň pod kontrolou, díky tomu se jim podařilo rodinný dům uchránit.

Neměli však hotovo, z půdního prostoru objektu se po prohoření konstrukce propadlo uskladněné seno. Hasiči museli vše zevnitř vynosit a dohasit venku.

Související obsah

​Zásah mohli ukončit po dvou hodinách. Na místě poté zůstala jednotka dobrovolných hasičů.

Příčinu vzniku ohně zjišťuje hasičský vyšetřovatel, který škodu předběžně odhadl na sto tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Píše se na Deník.cz