Zahraničí

Smrt rodiny u Berlína objasněna. Muž vraždil kvůli falešnému covid pasu

Smrt rodiny u Berlína objasněna. Muž vraždil kvůli falešnému covid pasu
Zdroj: Profimedia

Záhadné úmrtí rodiny u Berlína bylo objasněno. Otec vlastní rodinu vyvraždil, poté spáchal sebevraždu, tvrdí tamní státní zástupce. Zaměstnavatel jeho ženy totiž přišel na falešný covid pas, který pro ni muž vyrobil. Obával se kvůli tomu vězení.

David R. (40) zabil v sobotu svou manželku Lindu (40) a dcery Leni (10), Janni (8) a Rubi (3). Poté se zastřelil. Přiznal se k tomu v dopise na rozloučenou, napsal německý deník Bild.

Muž nedávno vyrobil pro svou ženu falešné potvrzení o očkování. Technická univerzita, tedy zaměstnavatel ženy, ale podvod odhalila. Muž se obával, že půjde do vězení a seberou mu děti. Rodinu povraždil.

Související obsah

"V dopise píše, že univerzita chce falšovaný dokument vyšetřit s maximální přísností," uvedl státní zástupce Gernot Batleon. Podle braniborského ministerstva vědy ale po ženě chtěli pouze podat písemné vysvětlení.

Muži ve skutečnosti hrozila pokuta. Děti by mu kvůli tomu úřady rozhodně nevzaly. Muž podle Batleona nebyl schopen logicky uvažovat. Zabíjel pistolí, kterou získal nelegálně.

Tragédie se stala v pátek v noci, těla policisté objevili v sobotu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz