Krimi

Policie hledá tohoto muže. S nožem měl na nádraží přepadnout cestující

Policie hledá tohoto muže. S nožem měl na nádraží přepadnout cestující
Zdroj: Policie ČR

Policisté zveřejnili fotografii muže, kterého podezírají z přepadení nejméně dvou cestujících na nádraží v Liberci. S nožem v ruce měl na začátku listopadu z jednoho muže vylákat peníze, druhý stačil utéct do vlaku.

Policie žádá o pomoc při pátrání po muži, který měl na začátku listopadu oloupit v prostorách nádraží v Liberci nejméně dva cestující. K prvnímu incidentu došlo 2. listopadu před šestou hodinou ráno.

Podle policie muž oslovil cestujícího, který se nacházel v hlavní hale vlakového nádraží. "Požadoval po něm zapůjčení hotovosti s tím, že mu ji ještě tentýž den a s provizí vrátí. Pachatelova dotěrnost a neústupnost se stupňovala s tím, jak cestující jeho neustálé požadavky odmítal," sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Agresivní muž se snažil cestujícího odříznout od cesty k peronům. Nakonec vytáhl nůž a překvapenému pasažérovi začal prohledávat kapsy. "Poškozený však náhle využil okamžiku, kdy byl agresor zabrán do prohledávání kapes. Podařilo se mu vysmeknout z jeho sevření a utéci do jedné z přistavených vlakových souprav, kam jej agresor již nepronásledoval," dodal mluvčí.

Druhý den se situace opakovala. Podle vyšetřovatelů muž krátce před 20. hodinou přepadl dalšího cestujícího, který čekal na svůj spoj. A scénář se téměř do puntíku opakoval. "Zmínil, že byl okraden, potřeboval okamžitě nějaké finanční prostředky a pochopitelně také, že je schopen případný zapůjčený obnos peněz další den i s provizí vrátit. Pachatel stupňoval intenzitu proseb, zvyšoval nátlak a svými argumenty se snažil v poškozeném vzbudit soucit," objasnil mluvčí.

Související obsah

​​Jenže na pasažéra nátlak nezafungoval. Vydal se směrem k nástupišti, agresivní muž ho ale pronásledoval. Nadbíhal mu a pokoušel se mu zastoupit cestu. "Demonstrativně, aniž by cestujícímu hrozil, mu ukázal nůž, který měl u sebe. To však stačilo na to, aby se mladý cestující cítil ohrožený natolik, že mu peníze vydal. Celkem 1 200 korun," sdělil mluvčí.

Získané peníze ale muži nestačily. Žádal další. Tou dobou už se naštěstí cestující dostal k vlaku, do kterého se mu ve spěchu podařilo nastoupit. Pachatel zmizel.

"V souvislosti s těmito případy se obracíme na veřejnost se žádostí o spolupráci. Pátráme po muži, jehož fotografie můžete zhlédnout v příloze," vyzval mluvčí. Jedná se o muže, který byl v obou případech oblečen do tmavých kalhot a tmavé mikiny s kapucí s logem "Tommy Hilfiger" na prsou. Na nohou měl černé plátěné boty s bílými tkaničkami a pruhem na boku. Na hlavě měl černo-bílou kšiltovku s nápisem "Jordan“. Mluvil plynule česky. Pod levým okem měl vytetován křížek. Nevylučujeme ani další tetování v jeho obličeji. Zároveň měl tetování také na předloktí.

"V případě, že muže znáte nebo víte, kde se nachází, předejte nám tyto informace prostřednictvím linky 158 nebo se dostavte na kteroukoli součást obvodních oddělení Policie ČR. Nesnažte se muže zadržet. Zároveň také žádáme případné další cestující, kteří byli v odjezdové hale nádraží ČD v Liberci a zaznamenali pohyb této osoby v obou uvedených případech, aby se nám ozvali," zakončil Robovský.

Pachateli v případě dopadení a odsouzení může hrozit za loupež vězení až na deset let.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz