Zahraničí

Při nehodě kamionu s migranty v Mexiku zemřelo nejméně 54 lidí. Chtěli do USA

Nejméně 54 mrtvých a více než 100 zraněných si ve čtvrtek vyžádala dopravní nehoda kamionu na dálnici v jižním Mexiku. Oběti nehody byly vměstnány do návěsu kamionu, který narazil do nadchodu nad silnicí a převrátil se na bok.

Nehoda se podle CNN měla odehrát na dálnici vedoucí k hlavnímu městu státu Chiapas. Fotografie z místa činu ukazují oběti roztroušené po chodníku a také oběti uvnitř nákladního prostoru kamionu. Podle nejnovějších informací zemřelo minimálně 54 lidí a přes 100 se jich zranilo.

Související obsah

​Oběti nehody vypadaly jako přistěhovalci ze Střední Ameriky, ale jejich národnost zatím ještě nebyla potvrzena. Vyšetřovatelé uvedli, že někteří z přeživších vypověděli, že jsou ze sousední Guatemaly. To, že šlo s největší pravděpodobností o přistěhovalce, naznačil i mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard, který prohlásil, že někteří lidé z řad obětí byli cizí státní příslušníci.

Celso Pacheco z Guatemaly, jeden z přeživších, který po nehodě seděl na chodníku vedle převráceného přívěsu, řekl, že měl pocit, že kamion jel rychle a pak řidič pod tíhou naložených lidí ztratil kontrolu nad řízením.

Podle Pacheca byli v kamionu migranti z Guatemaly a Hondurasu a odhadoval, že tam bylo osm až deset malých dětí. Řekl, že se snažil dostat do Spojených států amerických, ale nyní očekává, že bude deportován do Guatemaly.

Záchranáři nejdříve museli z hromady bezvládných těl uvnitř převráceného návěsu vyprostit zraněné. Marco Antonio Sánchez, ředitel hasičského sboru státu Chiapas, uvedl, že sanitky rozvezly zraněné do tří nemocnic, přičemž v každém sanitním voze byli tři až čtyři lidé. Zbytek raněných musely z důvodu nedostatku záchranných vozů do nemocnic rozvážet civilní pick-upy.

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador na twitteru vyjádřil lítost. "Hluboce lituji tragédie, která byla způsobena převrácením přívěsu v Chiapasu se středoamerickými migranty," sdělil prezident. "Je to velmi bolestivé. Objímám rodiny obětí," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz