Domácí

Česká pošta varuje před podvodnými e-maily a SMS! Můžete přijít o peníze

Česká pošta varuje před podvodnými e-maily a SMS! Můžete přijít o peníze
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Lidé na internetu by se měli mít na pozoru. Před podvodnými e-maily a SMS varuje Česká pošta. Právě za tohoto doručovatele se útočníci vydávají.

Útoků v posledních měsících rapidně přibývá a množí se také ty, kvůli kterým lidé přichází o své peníze. "Jen za listopad 2021 eviduje Česká pošta několik desítek phishingových útoků, nejčastěji se jedná o informaci o tom, že je potřeba zaplatit uvedenou částku, aby mohla být zásilka doručena," uvedl mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Česká pošta proto vyzývá své zákazníky, aby v případě obdržení jakékoli falešné zprávy s hlavičkou nebo logem České pošty odeslali sken obrazovky na e-mailovou adresu spam@cpost.cz.

Související obsah

Při doručování zásilek používá pro komunikaci s klienty Česká pošta pouze adresy www.ceskaposta.cz a www.cpost.cz. V textu podvodného e-mailu se objevují zdánlivé odkazy na stránky České pošty, ve skutečnosti to zákazníky přesměruje úplně jinam.

"Důležité je ověřit si správnost odkazu v e-mailové zprávě, kdy bez kliknutí na tento odkaz lze skutečné nasměrování odkazu zjistit pouhým najetím myši na text odkazu a vedle ukazatele myši se ukáže adresát," radí Vysoudil. Společnost už některé případy řeší s policií.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz