Domácí

Karvinou zasáhl mírný otřes. Někteří lidé ho pocítili

Karvinou zasáhl mírný otřes. Někteří lidé ho pocítili
Zdroj: Profimedia

V Karviné se ve čtvrtek a v pátek otřásla zem. V pátek měl otřes sílu 1,1 stupně. Někteří lidé cítili otřesy hlavně ve čtvrtek.

Ostravská seismologická stanice zaznamenala zemětřesení o síle 1,1 stupně v pátek okolo půl desáté večer. Na webu Evropsko-středozemního seismologického centra se ale už ráno objevila informace o síle 3,5 stupně. Nebyla však přesná.

Na české poměry by se jednalo o výjimečně silné zemětřesení. "Na server Evropsko-středozemního seismologického centra posílají jednotlivé seismologické organizace převážně automatické lokace, které jsou velmi rychlé, ale ne vždy spolehlivé," upozornila seismoložka Jana Pazdírková. "Zrovna toto je případ, kdy lokace sice padla na správné místo, ale automat špatně vyhodnotil sílu otřesu," dodala

Související obsah

Zemětřesení o takové síle by způsobilo vibrace, mohou se hýbat lustry. 

"V Karviné běžná věc, tady jsou otřesy každou chvíli," napsala k zemětřesení na facebooku paní Sabina. Lidé pocítili zemětřesení hlavně ve čtvrtek, kdy naměřila seismografická stanice v Karviné hodnotu 2,1.  "Já to ve čtvrtek cítila ihned," napsala na facebooku Iveta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz