Domácí

Sanitka spěchala k pacientovi, pak ale zapadla ve sněhu. Vytáhnul ji až traktor

Sanitka spěchala k pacientovi, pak ale zapadla ve sněhu. Vytáhnul ji až traktor
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Záchranáři děkují za pomoc, které se jim dostalo během čtvrteční sněhové kalamity na jihu Moravy. V obci Hlína na Brněnsku zasahovali u pacienta s podezřením na cévní mozkovou příhodu, za kterým se jim navzdory nepřízni počasí podařilo dostat. Zpět už ale nevyjeli. Sníh posádku uvěznil. Záchranářům v nouzi naštěstí pomohl soused. Ukázalo se, že jde o profesionálního hasiče s kontakty na správných místech.

Ve čtvrtek, kdy se lidé na jihu Moravy potýkali se sněhovou kalamitou, dostali záchranáři informaci o pacientovi v možném ohrožení života. Muž měl podezření na cévní mozkovou příhodu, a tak nebylo nad čím přemýšlet. Sanitka vyjela navzdory nepřízni počasí a rychle spěchala k pacientovi. Naštěstí se jí bezpečně podařilo dostat až do cíle, tedy do obce Hlína na Brněnsku.

Záchranáři pacienta ošetřili. Když odvedli svou práci, chtěli jet zpět na základnu, jenže narazili na nečekaný problém. "Už jsme nevyjeli, sníh auto uvěznil," vysvětlují jihomoravští záchranáři.

Související obsah

​Naštěstí i během sněhové kalamity se našel člověk, který byl ochotný pomoci. "Našich potíží si všiml soused pacienta, shodou okolností se jednalo o profesionálního hasiče Kamila Uje, který působí na stanici na brněnské přehradě," dodávají.

Zachránce hned začal lopatou odhrabávat sníh, aby sanitce uvolnil cestu. Ale přes veškerou snahu se mu to nedařilo. Na pomoc proto povolal kamaráda Roberta Dudu. Ten nedaleko poklízel sníh, na pomoc přijel traktorem s radlicí. "Trvalo to celé bezmála 40 minut a nakonec nás oba pánové společnými silami vysvobodili a naše posádka mohla pokračovat v jízdě. Našim zachráncům posíláme velký DÍK," vzkazují záchranáři.

Podívejte se, jak to ve čtvrtek vypadalo nejen na Moravě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz