Naše Česko

Češi zdobí své domovy vánoční výzdobou. Jaké barvy jsou letos in?

Trendy ve světě barev či módy se podepisují každý rok i na vánočních svátcích. Jaké jsou letos trendy dekorace a barvy, které mají doplňovat vánoční stromeček, prozradila TN.cz floristka.

Vánoční dekorace táhnou. Někteří mají každoročně stejnou vánoční výzdobu, jiní ji mění podle aktuálních trendů. Jaké jsou tedy ty aktuální? "Letošní Vánoce se nesou v duchu přírodních materiálů, přírodní zemité barvy a odstíny," popisuje floristka Gabriela Polcarová.

Kov, dřevo, kámen, to všechno je podle ní letos v kurzu. "Hodně používáme v dekoracích také světýlka," upřesňuje. Podle floristky jsou barvy letošních Vánoc zejména zemité i mdlé odstíny jako zelená, olivová a hnědá. 

Každé Vánoce se řeší hlavní kovová barva. Letos by to podle floristky měla být zlatá, ale ani stříbrná není od věci. "Mám ráda, když se ty barvy kombinují, jednolité dekorace jsou nudné. Kombinovat se může i zlatá se stříbrnou," doplňuje Polcarová.

Související obsah

​Tradiční vánoční barvou je červená, pokud ji letos použijete na výzdobu, nebojte, budete podle floristky stále in. "Klasické české Vánoce symbolizují barvy červená, bílá a zelená, těmi nikdy nic nepokazíte," myslí si Polcarová. U vánočních dekorací je momentálně populární i eukalyptus.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz