Domácí

Skončil další dodavatel plynu a elektřiny, zásoboval i Energetický regulační úřad

Společnost Microenergy oznámila konec dodávek plynu a elektřiny svým klientům, vyplývá to z informací operátora trhu s energiemi (OTE). Společnost dodávala elektřinu a plyn stovkám zákazníků.

Společnost Microenergy je už několikátým dodavatelem energií, který za poslední měsíce ukončil svou činnost. V půlce září otřásl energetickým trhem konec firmy Bohemia Energy, která měla více než 900 tisíc zákazníků.

Klienti Microenergy mají teď šanci do 16. prosince změnit svého dodavatele plynu. V případě, že tak neučiní, bude jim přirazen dodavatel poslední instance, pro elektřinu je to podle regionů ČEZ, E.ON a Pražská energetika. U plynu je to Innogy, Pražská plynárenská a E.ON.

Klientem Microenergy byl i český Energetický regulační úřad (ERÚ). "V současné chvíli pracujeme na vyhlášení nového výběrového řízení, nového dodavatele energií bychom mohli mít do konce prosince," řekl mluvčí ERÚ Michal Kebort.

Související obsah

​Samotná Microenergy svůj konec na webových stránkách ještě neoznámila. Za vším stojí zuřící energetická krize, která už lidem v Česku nebývale zdražila plyn či elektřinu i o desítky procent. Kvůli energetické krizi v pondělí ráno zasedla vláda v demisi.

Po skončení jednání se premiér Andrej Babiš s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (oba ANO) vyjádřili k aktuální situaci. Podle Babiše je řešením, jak kompenzovat rostoucí ceny energií, zrušení DPH u elektřiny a plynu.

"Podle posledních informací, které jsme ráno komunikovali se společností ČEZ, by elektřina mohla v příštím roce stoupnout o 30 až 50 procent a plyn o 50 až 70 procent," dodal Havlíček.

Ceny energií v příštím roce zřejmě dále výrazně porostou:

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz