Krimi

Inspektoři v chovu na Přerovsku našli 4 zbídačené psy. Další zvíře už bylo mrtvé

Inspektoři v chovu na Přerovsku našli 4 zbídačené psy. Další zvíře už bylo mrtvé
Zdroj: Státní veterinární správa

Čtyři vychrtlé psy a jednoho mrtvého objevili olomoučtí inspektoři Státní veterinární správy (SVS) u chovatelky v Kojetíně na Přerovsku. Zbídačená zvířata odvezli veterináři do útulků v Přerově a v Kojetíně.

Inspektoři vyrazili na kontrolu do Kojetína poté, co dostali informaci, že se chovatelka o zvířata řádně nestará. "Na místě se nalézali čtyři psi. Všichni byli v době kontroly ve velmi špatném výživném stavu a kondici, vychrtlí se zřetelným úbytkem tuku a svalové tkáně. Psi neměli přístup ke krmivu ani vodě. Nádoby na vodu na dvoře byly prázdné, v jedné nádobě byla zmrzlá voda," popsal mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.

Kromě čtyř živých zvířat našli inspektoři při kontrole také tělo nedávno uhynulého psa. "Pro závažnost tohoto skutku bylo nutné bezprostředně učinit opatření, která zajistila okamžité zabránění v pokračování protiprávního stavu a tím i týrání zvířat," vysvětlil Majer.

Související obsah

Inspektoři proto po schválení jejich návrhu úřady neprodleně majitelce zvířata odebrali. Psi následně odvezli do útulků v Přerově a Kojetíně.

"Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj vzhledem k závažnosti zjištění podala na Policii ČR podnět pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat," uzavřel Majer.

Inspektoři objevili čtyři vychrtlé psy:

Zdroj: Státní veterinární správa
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz