Domácí

Pošta má před Vánocemi plno práce, denně teď odbaví 750 tisíc balíků

Vánoce se rychle blíží a nákupy dárků vrcholí. Česká pošta tak má plno práce, aby všechny balíčky našly cestu ke svému příjemci. Letos Češi před Vánocemi utratí jenom na internetu více než 77 miliard korun.

Jako jedno velké mraveniště vypadají v těchto dnech depa České pošty. Běžně pošta během roku odbaví zhruba 250 tisíc balíků denně. Teď před Vánoci je to ale daleko víc a to konkrétně trojnásobek, tedy 750 tisíc balíků za jediný den.

"Pro představu v roce 2019, který byl poslední normální, tak to bylo 500 tisíc balíků denně," řekl televizi Nova Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.

Související obsah

Nejvíc balíků ale pošta přepravila loni, kdy byly kvůli podzimnímu lockdownu zavřené kamenné obchody. V jednu chvíli měla pošta v přepravě dokonce 1 200 000 balíků

Pokud si chcete ještě objednat dárek na internetu, teď je ten nejvyšší čas. "Pokud dostaneme balík do přepravy do 22. prosince včetně, tak můžeme slíbit jeho doručení do Štědrého dne," informoval Vitík.

Jestli si ho nebudete moci vyzvednout den před Vánoci, nemusíte smutnit. Šance je ještě na Štědrý den a to v jednom z 68 dep. "Loni jsme měli zbytky jako blázen, letos stíháme všechno," okomentoval jeden ze zaměstnanců pošty. Je to i díky tomu, že Pošta na období Vánoc nabrala zhruba pět tisíc brigádníků, kteří jí pomáhají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz