Krimi

Policisté zasáhli muže na Kladensku dvěma střelami. Hrozí mu až šest let

Dvěma střelami zasáhli policisté agresivního muže ve středu večer v Doksech na Kladensku. Na dotyčného vystřelila hlídka poté, co se na ni rozeběhl s 30centimetrovým nožem. Generální inspekce bezpečnostních sborů předběžně vyhodnotila zásah jako oprávněný.

Incident se odehrál ve středu před 20. hodinou v obci Doksy na Kladensku, kam se středočeští policisté vydali k potyčce dvou mužů. Jeden druhého dokonce ohrožovali nožem. "Napadat se začali uvnitř domu, když tam hlídka přijela, byli venku," řekla TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

Jeden z dvojice však neuposlechl výzev policistů a v napadání pokračoval. "Následně začal policisty ohrožovat 30centimetrovým nožem. Hlídka proto použila taser, ten byl ale neúčinný. Agresor potom znovu vytáhl nůž a rozeběhl se proti policistům," doplnila Richterová.

Související obsah

Dva přítomní policisté proto neváhali a na muže každý z nich jednou vystřelil. Obě kulky muže zasáhly.

Záchranáři si jej následně převzali do péče. "Muže jsme letecky převáželi se střelným zraněním v oblasti zad a nohy ve stabilizovaném stavu a při vědomí do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Druhého muže s lehkým úrazem hlavy jsme odvezli do kladenské nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Na místo poté dorazili také pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů, aby případ vyšetřili. "Použití zbraně předběžně vyhodnotili jako oprávněné," dodala Richterová.

Kriminalisté proti postřelenému muži zahájili trestní řízení pro podezření z násilí proti úřední osobě. "Útočníkovi hrozí v případě prokázání viny vězení na šest měsíců až šest let," uzavřela Richterová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz