Domácí

Další spor o vánoční trhy. Hádají se kvůli nim město Zlín a kraj

Kuriózní spor se rozhořel mezi primátorem Zlína Jiřím Korcem a hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem, oba jsou přitom z hnutí ANO. Město se totiž rozhodlo otevřít trhy v centru města. Hejtman chce jejich zrušení, magistrát ale tvrdí, že se nejedná o vánoční trhy.

Vedení města využilo toho, že se v těchto týdnech opravuje tržnice Pod kaštany. Už nějaký čas proto připravovalo novou vyhlášku o trzích ve Zlíně. A její součástí je rozšíření tržiště právě i o náměstí.

Takovéto rozhodnutí pořádně nadzvedlo hejtmana. Primátorovi proto poslal dopis se žádostí, aby se stánky na náměstí, kvůli špatné epidemické situaci, zavřely. To ale vedení města odmítá a stánky jsou otevřené i ve čtvrtek.

Související obsah

Primátor Korec si navíc stojí za tvrzením, že zákaz pořádání vánočních trhů město tímto způsobem neobešlo. Přísná vládní opatření stopla pořádání vánočních trhů na mnoha místech. Stánky třeba včera začaly mizet z centra Ostravy, v Olomouci je zase přejmenovali na jarmark. Stejně tak v Praze na Václavském náměstí pokračují jako kulturní akce. Řešit to bude správní orgán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz