Domácí

Dálnice D11 se slavnostně otevřela. Nové úseky stály 4,1 miliardy korun

Tento týden je ve znamení otevírání nových úseků dálnic. Od středy mohou řidiči jezdit po novém 12,5 kilometru dlouhém úseku dálnice D35, ve čtvrtek se otevřel obchvat Panenského Týnce a v pátek pokračování D11 z Hradce Králové do Jaroměře.

Dálnice D11 je delší o 22 kilometrů. Jedná se o dva nové úseky, z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic dál na Jaroměř. Stavba začala v únoru 2019. Nové úseky stály 4,1 miliardy korun bez daně, je to tak nejdražší stavba na území Královéhradeckého kraje.

Dálnice měla původně navazovat na obchvat Jaroměře, jenže ten se ještě nestaví kvůli soudním tahanicím s majiteli pozemků. Konec u Jaroměře budou monitorovat kamery, protože tam nebudou moci sjíždět kamiony. Pro ty je sjezd ještě před Jaroměří, samotnému městu se tak zatím příliš neuleví.

Související obsah

​Každopádně se zvýší bezpečnost, protože stará silnice první třídy mezi Jaroměří a Hradcem patřila k těm, na kterých se stávaly často, a někdy i velmi vážné, dopravní nehody. Problémy s chybějícími dopravními cedulemi, které měly navádět řidiče na nový úsek dálnice D35 u Holic, prý tady nehrozí.

"Byl jsem ujišťován ředitelem Ředitelství silni a dálnic, že všechno by mělo fungovat, včetně dopravního značení. Věřím, že se bude rozvíjet i výstavba směrem na státní hranici," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). 

ph, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz