Zahraničí

Prozradili film, na který královna ráda kouká o Vánocích. Mnohé to překvapilo

Prozradili film, na který královna ráda kouká o Vánocích. Mnohé to překvapilo
Zdroj: Profimedia

I královna Alžběta II. má svůj oblíbený "vánoční" film, který si na svátky každý rok pouští. S ní se koukají jak její vnoučata, tak i pravnoučata. Jde ale o vcelku neobvyklý film.

Spousta z nás má svou vánoční televizní klasiku, bez které si svátky neumí představit. Pro někoho jsou to pohádky a pro jiné oblíbené filmy s vánoční tematikou. Stejně je na tom i britská královna, i ona má svůj oblíbený vánoční film. Nutno ale dodat, že jde na sváteční období o poněkud neobvyklý film a mnoho lidí by mohl královnin vkus překvapit.

Podle deníku Mirror se královna totiž každoročně na svátky kouká na Flashe Gordona. Jedná se o britský sci-fi film ze začátku osmdesátých let. Nekouká se na něj ovšem sama, film s ní sledují jak vnoučata, tak i pravnoučata. Že je tento film královnina oblíbená vánoční klasika, tvrdí Brian Blessed. Ten si totiž ve filmu zahrál prince Vulcana. "Je to královnin oblíbený film. Kouká se na něj každé Vánoce i se svými vnoučaty," řekl Blessed v rozhovoru pro Yahoo Movies.

Související obsah

​Blessed se s královnou setkal na ceremonii v Buckinghamském paláci v roce 2016. Královna Alžbeta na něj prý tehdy měla neobvyklou prosbu. Poprosila ho, aby řekl jednu ze svých filmových hlášek. "Víte, my se tady pořád koukáme na Flashe Gordona, já a má vnoučata. Pokud by vám to nevadilo, mohl byste prosím říct mým vnoučatům 'Gordon je naživu'?" vzpomínal herec na své setkání s královnou.

Flash Gordon není ale jediným filmem, na který se královna vždy ráda podívá. Mezi její další oblíbené pořady patří například Panství Downtown. I proto, že u něj královna prý ráda poukazuje na historické nepřesnosti. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz