Domácí

Mluvčí Ovčáček se opil a nezaplatil taxík. Za asistence policie skončil v nemocnici

Mluvčí Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček byl v noci na pátek převezen v silně podnapilém stavu do střešovické nemocnice. Informace přinesla agentura Aktu.cz s tím, že Ovčáček usnul cestou v taxíku a po probuzení jej odmítal opustit. Taxikář si proto musel přivolat na pomoc policii. Ovčáček se v sobotu za incident omluvil, spojil se i s taxikářem, kterému slíbil uhradit dlužnou částku.

Podle Aktu.cz byl hradní mluvčí převezen do nemocnice ve Střešovicích kolem třetí hodiny nad ránem. Při převozu sanitkou museli asistovat i policisté, protože byl v silně podnapilém stavu.

Zásah pražské policie u případu opilého zákazníka taxislužby potvrdil pro TN.cz i její mluvčí Richard Hrdina. "Pražští policisté vyjížděli v noci na pátek do Holešovic, kde si jejich asistenci vyžádal řidič taxislužby, jehož zákazník odmítal opustit vozidlo. Policisté na místě zjistili, že dotyčná osoba v taxíku byla v silně podnapilém stavu," uvedl bez dalších podrobností mluvčí policie.

Převoz opilého muže v Ovčáčkově věku potvrdila pro TN.cz i mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. "Posádka zasahovala u 42letého muže za asistence policie, která zdravotníky doprovodila do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Pán byl opilý a měl drobný úraz na hlavě," řekla Poštová.

Agentuře Aktu.cz se podařilo telefonicky spojit s taxikářem, který mluvčího Ovčáčka danou noc vezl. Podle řidiče taxíku byl mluvčí Kanceláře prezidenta "hrozně moc opilý". Záchranáři měli podle jeho slov co dělat, aby ho dostali z taxíku. "Byl tak vožralej, že o sobě ani nevěděl," uvedl v rozhovoru s Aktu.cz taxikář.

Související obsah

​Dodal, že je smutné, že takový člověk mu za jízdu ani nezaplatil a dodnes mu dluží jízdné ve výši 350 korun. Ovčáčka si prý všiml během jízdy, jak leží na ulici. Rozhodl se, že ležícímu muži pomůže, přičemž zprvu vůbec nevěděl, o jak významnou osobu se jedná.

Podle taxikáře chtěl odvézt do Dělnické ulice v Holešovicích, což byla poslední slova, která ze sebe Ovčáček vydal. Po příjezdu na místo už podle taxikáře nekomunikoval, a tak musel na pomoc přivolat policii.

Ovčáček pro TV Nova řekl, že jej selhání velmi mrzí a stalo se to kvůli tomu, že v posledních týdnech a měsících zažíval těžké období kvůli hospitalizaci prezidenta a náročným jednáním o sestavení vlády. "Omlouvám se panu taxikáři, záchranářům i policistům. Mrzí mne to, stydím se a prosím za odpuštění. A také jim všem děkuji za trpělivost v situaci, kterou jsem mnohé zklamal," uvedl Ovčáček. Dodal také, že si sehnal kontakt na taxikáře, kterému se chce omluvit, poděkovat mu za pomoc a zaplatit neuhrazenou jízdu.

Taxikář pan Robert poskytl TV Nova před 16. hodinou rozhovor. Prozradil, že se již s Ovčáčkem spojil a pro dlužnou částku se během sobotního podvečera zastaví. "Říkal, že se mi omlouvá a že se někde setkáme. Říkal, že jsem mu zachránil život. Já to beru, že se člověk opije, to je normální," doplnil Robert.

K incidentu se v sobotu vyjádřil i hradní kancléř Vratislav Mynář. "Jiří Ovčáček se veřejně omluvil a poprosil o odpuštění. Dnes už hovořil s panem prezidentem, v pondělí bude mluvit se mnou mezi čtyřma očima, kdy vše v klidu probereme. A chci říct, že je to taky jenom člověk," sdělil pro TV Nova prostřednictvím SMS.

oš, rod, vb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz