Krimi

Dva řidiči bourali u Prahy. Jeden zahynul na D8, druhý ujížděl policii

Dvě nehody, jedna z nich tragická, zaměstnaly záchranné složky v noci na středu nedaleko Prahy. Na dálnici D8 zemřel řidič odtahové dodávky, když narazil do kamionu. Ve směru Praha – Nymburk zase ujížděl před policisty šofér fabie, až nevybral kruhový objezd a narazil do zdi. Ten měl větší štěstí, místo v márnici skončil na policejní služebně.

Smutnější z bouraček se stala zhruba třicet minut před půlnocí mezi šestým a sedmým kilometrem dálnice D8 u Odolene Vody ve směru jízdy na Prahu.

V místě, kde se vozovka zužuje ze tří na dva jízdní pruhy zřejmě zastavil u kraje kvůli technickým potížím kamión. Zezadu se přiřítila odtahová dodávka s naloženým osobním automobilem a narazila do něj.

Související obsah

​Kabina dodávky jako by rázem přestala existovat. Řidič neměl šanci, už mu nebylo pomoci. Tělo museli vyprostit hasiči. Bylo kvůli tomu nutné cuknout s vrakem dozadu.

Cizinec za volantem dodávky cestoval sám. Šoférovi kamionu, rovněž cizinci, se nic nestalo.

Okolnosti nehody prověřují policisté. Dálnici na krátkou dobu uzavřeli, poté se místo dalo projet levým pruhem.

Řidič s policií v patách nevybral kruhový objezd:

​​​Druhá nehoda se obešla bez zranění. Čtyřicátník ve fabii ujížděl policejním hlídkám směrem od Prahy na východ. Po 23. hodině nezvládl auto na kruhovém objezdu ve Starém Vestci na Nymbursku. Vylétl ze silnice a naboural do panelové zdi, kterou prorazil.

​Skončil na policejní služebně, kde měl co vysvětlovat. Alkohol sice nenadýchal, ale je podezřelý, že řídil pod vlivem jiných návykových látek. Strážci zákona rovněž zjišťují, jestli důvodem úprku nebyl například zákaz řízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz