Domácí

Vánoční hvězdu nevyhazujte. Co udělat, aby se červenala celý rok

Vánoční hvězdu nevyhazujte. Co udělat, aby se červenala celý rok
Zdroj: profimedia.cz

Rostlina s jasně červenými listy již neodmyslitelně patří k vánoční výzdobě v mnohých domácnostech. Chcete, aby vám doma dělala parádu i po svátcích? Podívejte se, jak se o ni správně starat.

Pryšec nádherný, známý jako vánoční hvězda, je jedna z nejpopulárnějších svátečních rostlin. To, aby rostlina prosperovala i po svátcích, už je ale větší oříšek. Podívejte se na několik tipů, jak se správně o vánoční hvězdu starat, aby vám doma připomínala atmosféru Vánoc po celý rok.

Podle odborníků ze Stars for Europe, iniciativy evropských pěstitelů pryšců, není rostlina jedna z nejjednodušších na péči. To lidi odrazuje, a proto se jí zbavují hned po skončení svátků. Není to přitom nutné, pokud dodržíte několik rad.

Související obsah

​Vánoční hvězdy nemají rády zimu, proto byste je neměli nikdy nechat příliš prochladnout, upozorňuje list Express. Ideální teplota je pro ně mezi 15 až 22 stupni. Nejlépe je jim na teplém místě, kde jsou chráněné před průvanem.

Velmi důležité je pro ně světlo. Nedávejte proto zvláště mladé rostlinky do stinných koutů. "Vánoční hvězdy preferují spíše světlá místa než stín, ale ostré paprsky přímého slunečního světla jim vadí," říkají odborníci ze Stars for Europe.

A jak zjistíte, kam je postavit? Stačí k tomu ruka. "Když vaše ruka nevytvoří stín, znamená to, že je místo příliš zastíněné. Když se naopak objeví černý nebo velmi tmavý stín, je světlo příliš ostré. Ideální stav je, když je stín světle šedý," radí pěstitelé. Při umístění také myslete na to, že vánoční hvězda je jedovatá rostlina. Její listy mohou podráždit pokožku nebo sliznici.  

Rostlina nemá ráda moc vody. Pokud jsou hvězdy v příliš mokré půdě, mohou žloutnout a uvadat. Zalévejte je proto jen mírně. "Přelitá půda může způsobit plísně a rostlina se stane náchylnější pro různé škůdce," dodávají odborníci. Doporučují rostlinu také hnojit, nejlépe jednou měsíčně hnojivem s vysokým obsahem draslíku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz