Domácí

Prodejce ryb dostal při práci infarkt. Zachránila ho rychlá akce policistů

Prodejce ryb dostal při práci infarkt. Zachránila ho rychlá akce policistů
Zdroj: TV Nova

Příběh s dobrým koncem. Tak se dá nazvat záchrana 53letého muže, který v Prostějově ve čtvrtek ráno zřejmě dostal na ulici infarkt. Život mu zachránili pohotoví policisté.

Ve čtvrtek v půl deváté ráno prostějovští policisté zachránili život muži u stánku s rybami nedaleko obchodního domu Tesco. Na muže je upozornil kolemjdoucí, který si všiml, že prodejce ryb je v bezvědomí. Díky pohotové reakci mužů zákona se podařilo muže udržet při životě a předat do péče záchranářů.

Policisté mu nenahmatali tep, a tak dva z nich okamžitě zahájili první pomoc. Jejich třetí kolega běžel do obchodního domu, kde je pro případ nouze uložený defibrilátor. Díky tomu přivedli muže zpět k vědomí ještě před příjezdem záchranky. Ta ho odvezla do nemocnice.

"O pár minut později zavolal z vlastní iniciativy na linku 158 operátor rychlé záchranné služby, aby zasahující policisty pochválil a poděkoval jim za jejich rychlou reakci, protože muži, který zřejmě utrpěl infarkt, pravděpodobně zachránili život," řekla mluvčí policie Miluše Zajícová.       

Související obsah

Nečekaná srdeční příhoda patří k nejčastějším příčinám smrti. Proto je velmi důležité člověku co nejrychleji poskytnout první pomoc. Na zdraví lidí myslí už i obchodní řetězce Tesco a Kaufland, kde jsou defibrilátory AED. Přehled míst v Česku, kde se nachází defibrilátory, najdete v aplikaci Záchranka. 

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz