Zahraničí

Tragédie u českých hranic: Chlapeček (2) šel ven hledat své rodiče, umrzl

Tragédie u českých hranic: Chlapeček (2) šel ven hledat své rodiče, umrzl
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

V noci na čtvrtek se v rakouské obci Vorderweißenbach, která leží těsně u hranic s Českou republikou, stala obrovská tragédie. Zatímco rodiče byli na návštěvě u sousedky, jejich dvouletý syn se je vydal hledat ven, a to oblečený pouze do pyžama. Nad ránem ho našli před domem umrzlého.

Tragédie se odehrála v obci Vorderweißenbach v Horních Rakousech, kde se nachází hraniční přechod s Českou republikou Přední Výtoň – Guglwald. Podle rakouského zpravodajského webu krone.at 31letý otec a 27letá matka nechali svého dvouletého syna Simona doma a šli na návštěvu k sousedce.

U sebe měli mít dětskou chůvičku a monitor od kamery, která snímala pokoj dítěte. Chlapec přesto během jejich nepřítomnosti nepozorovaně odešel z domu, a to oblečený pouze do pyžama. Venku tu noc panovaly teploty okolo minus deseti stupňů Celsia.

Související obsah

​Ve tmě zřejmě ztratil orientaci a domů už netrefil. Když se rodiče vrátili domů, nezjistili, že Simon není ve své postýlce. Zatím není jasné, proč si nevšimli jeho nepřítomnosti. To, že je pryč, matka zaznamenala až kolem páté hodiny ráno.

Rodiče zavolali na policii, ještě než ale přijela, našli chlapečka před garáží. Byl silně podchlazený a nehýbal se. Přivolaný lékař už mu pomoci nedokázal a musel pouze konstatovat smrt.

Rodina je nyní v péči psychologů. Matka umrzlého chlapečka má být dokonce ve vysokém stupni těhotenství. Případ policie vyšetřuje pro podezření z neúmyslného zabití.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz