Předpověď počasí

VÝSTRAHA: V Česku v noci udeří silný mráz a bude vydatně sněžit

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil v sobotu výstrahu. Česko zasáhne v noci na neděli silný mráz a ve velké části republiky bude sněžit. Zároveň platí varování před hrozbou náledí.

Češi se sněhu v období vánočních svátků přece jen dočkají. Na Boží hod vánoční může místy napadnout i 15 centimetrů sněhu, a to jen během 12 hodin. Nová výstraha nahradila tu předchozí, která varovala před silným větrem.

"V sobotu přejde přes naše území k jihu studená fronta a bude se nad Alpami vlnit. Od severu, postupně od severovýchodu k nám bude proudit studený vzduch. Rušíme výstrahu před silným větrem pro severozápad Moravy a Slezska. Vyhlašujeme výstrahu před novou sněhovou pokrývkou a před náledím," oznámil ČHMÚ.

V severní polovině republiky se tak při poklesu teplot pod bod mrazu může místy vytvořit náledí. 

Související obsah

​Na jihu a jihozápadě přejde déšť ve sněžení až během sobotního dne a ojediněle se mohou objevit i srážky mrznoucí s tvorbou ledovky.

V jihozápadní polovině území napadne během soboty většinou přes 7 cm v průběhu 12 hodin, v Jihočeském kraji, na jihu Plzeňského kraje, Vysočiny a Jihomoravského kraje ojediněle až 15 cm za 12 hodin.  

Zdroj: ČHMÚ

​Výstraha před novou sněhovou pokrývkou

Výstraha před sněhem se týká soboty, platí od 8:00 do 19:00. Až 15 centimetrů sněhu může za 24 hodin napadnout v Praze a Karlovarském kraji. Dále v částech krajů Středočeského, Plzeňského, Ústeckého, Jihomoravského a Zlínského. I 15 centimetrů za 12 hodin pak může nasněžit v Jihočeském nebo v částech Plzeňského, Jihomoravského kraje a Vysočiny.

Zdroj: ČHMÚ

​Meteorologové vydali výstrahu před silným mrazem. V noci na neděli  by mohla teplota ojediněle klesnout až na -12 °C. Výstraha platí od sobotních 23:00 do nedělních 10:00 pro Středočeský kraj (Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Nymburk, Poděbrady), Ústecký kraj (Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Roudnice nad Labem, Rumburk, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Žatec), Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Olomoucký kraj (Jeseník, Litovel, Mohelnice, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh), Moravskoslezský kraj.

Od pondělí se má začít postupně oteplovat. Ve druhé polovině týdne by mohly být teploty nadprůměrné.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz