Domácí

Hasiče zaměstnala vánoční výzdoba, hořely stromečky i adventní věnce

Během pátečního večera a sobotního rána zasahovali hasiči na několika místech Česka u požárů vánoční výzdoby. Ve Frýdku-Místku začal v panelovém domě hořet vánoční stromek, ve Varnsdorfu vzplál adventní věnec.

U požáru vánočního stromku zasahovali hasiči na Štědrý večer ve Frýdku-Místku. Hořet začalo ve 14. patře bytového domu. Plameny se podařilo obyvatelům uhasit ještě před příjezdem hasičů. "Dva lidé však utrpěli popáleniny a skončili v péči zdravotníků," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Zasahující jednotka preventivně zkontrolovali vedlejší byty, požár se ale naštěstí nerozšířil. Příčinou jeho vzniku podle hasičů použitá prskavka, škoda je předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

Prskavka na vánočním stromku způsobila požár bytu i v Břetislavově ulici v Hradci Králové. Dva lidé, kteří bytě žili, se nadýchali zplodin a záchranka je převezla do nemocnice. Z bytu hasiči zachránili kočku a psa. Škoda je zhruba 100 tisíc korun. Hasiči z Hradce Králové zasahovali po 20. hodině také požáru rodinného domu v Praskačce. Oheň zasáhl podkroví, obyvatelé se stihli včas dostat ven. 

Související obsah

Byt v panelovém domě na Štědrý den likvidovali také hasiči ze stanice Varnsdorf a dobrovolní hasiči obce Varnsdorf a Rumburk. Požár vznikl od svíčky na adventním věnci. "Dvě osoby byly předány k ošetření Zdravotnické záchranné službě. Při zásahu se lehce zranil zasahující dobrovolný hasič po pádu na schodech," upřesnil mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Stromek od prskavky chytil také v Praze. I v tomto případě se majiteli podařilo oheň uhasit před příjezdem hasičů. "Případ se stal v Mošnově ulici na Smíchově," řekl mluvčí hasičů Martin Kavka. 

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz