Počasí

VÝSTRAHA: Ledovka hrozí postupně v celém Česku

VÝSTRAHA: Ledovka hrozí postupně v celém Česku
Ilustrační foto | Zdroj: 'Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před mrznoucím deštěm, který vytvoří ledovku. Výstraha platí od půlnoci na úterý pro většinu území Česka. Hrozí velké riziko uklouznutí a zvýšené riziko nehod na silnicích.

Kvůli ledovce hrozí od úterý problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. "Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Je nutné počítat s prodloužením doby jízdy," varuje ČMHÚ.

Výstraha platí od půlnoci na úterý, napřed pro západ země, postupně ale i pro zbytek republiky. "Ze západní do střední Evropy bude postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená okluzní fronta začne zítra odpoledne postupovat přes naše území" objasnili meteorologové. 

Související obsah

​Zlepšení situace na silnicích by mělo nastav ve středu okolo poledne, kdy se má výrazně oteplit. Všichni, kteří plánují někam cestovat by měli pravidelně sledovat dopravní situaci a jezdit ohleduplně. 

Podívejte, pro které oblasti v kterou dobu platí výstraha před ledovkou:

​Pro část Moravskoslezského kraje platí od pondělí až do odvolání výstraha kvůli zvýšené koncentraci smogu. Potíže můžou zaznamenat zejména lidé s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starší lidé a malé děti.

Oblasti, pro které platí výstraha před smogem:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz