Domácí

Zlínská zoo se raduje z mláděte "létající opice". To se zatím nehne od maminky

V zoologické zahradě Zlín přivítali dalšího člena do rodiny chvostanů bělolících. Když budete mít štěstí, zahlédnete opičí mládě na zádech matky, která se jmenuje Oliv.

Ve zlínské zoo se narodilo mládě chvostana bělolícího. První měsíc života ho jeho maminka Oliv schovávala ve svém náručí, teď už ho nosí na zádech, kde je pro návštěvníky lépe vidět. Všechny členy rodiny chvostanů můžete vidět v zoo v tropické hale Yucatan. 

Domovem chvostanů jsou pralesy Venezuely, Surinamu, Guayany a severní Brazílie. Tamní domorodci jim dali přezdívku "létající opice", protože se ve větvích pohybují rychle a velmi obratně. Nejčastěji žijí jen v malých rodinných skupinách. 

Související obsah

Chvostani bělolící se v přírodě živí plody, semeny a listy stromů. Ve zlínské zoo je ošetřovatelé krmí banány, hrozny, švestkami, hruškami a jablky. "Dostávají také oříšky, slunečnicová semínka, vařenou rýži a mrkev, vařené vejce a kuřecí maso. K velkým pochoutkám patří speciální želé a hmyz," píše zoo na svém webu.

Členy opičí rodiny tvoří devítiletá samice Oliv, pětiletý samec Rasty a jejich dva potomci. Patnáctiměsíční Adélku a dvouměsíční mládě totiž opustil prvorozený samec Mikuláš. Ten od září našel domov v belgické zoo. 

Podívejte se do galerie na nový přírůstek ve zlínské zoo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz