Domácí

Vozíčkářku na farmářských trzích okradl zloděj. Vše má ale dojemný konec

Případ okradené vozíčkářky z farmářských trhů v Liberci má dojemný konec. Ženu okradl neznámý člověk ve chvíli, kdy jí asistenti pomáhali do auta. Ukradl jí batoh, ve kterém měla mimo jiné i celodenní tržbu. Po odvysílání reportáže se ale ženě ozvaly stovky lidí a nabídli jí pomoc.

"Stalo se to ve chvíli, kdy mě paní dávala do auta, Tak jsem batoh odložila stranou, protože já ho nemůžu mít na zádech kvůli tomu, abych se nepřeklopila," popsala incident vozíčkářka Zuzana Sipplová. V nestřežené chvilce ale batoh zmizel. 

Sdružení Tulipán prodává v centru Liberce na farmářských trzích věci, které vyrobili lidé se zdravotním postižením. Vozíčkářka měla v batohu čtečku kódů, miniaturní tiskárnu a také celodenní tržbu. Vše za 20 000 korun.

Ukradené přístroje jsou zloději k ničemu, ale paní Zuzana bez nich nedokáže zákazníky obsloužit. Sama totiž vypsat paragon nezvládne. "Tržbu už asi neuvidíme, což mě taky štve, protože jsme tam s kolegyní mrzly," řekla vozíčkářka. 

Související obsah

Na odvysílanou reportáž zareagovaly ihned stovky lidí. "Pán mi nabídl batoh. Mě to až dojímá," popsala paní Zuzana. A se smutnou předvánoční krádeží se nemohla smířit ani teprve 10letá Týna. "Mně jí bylo docela líto, tak jsem řekla tatínkovi, jestli by té paní nemohl pomoct," řekla.

Tatínek Týny, který si přeje zůstat v anonymitě, hned nato do chráněné dílny zavolal. "Tak jsme poslali 20 000 korun v podstatě obratem, asi pět minut po té reportáži. Dokážu si představit, že paní si určitě vyčítala, že nedávala pozor, protože lidi, když jsou hodní, tak nejvíce mají výčitky sami k sobě," prohlásil.

"Začínám věřit na zázraky. Že by ten Ježíšek existoval? Ani nevím, jak moc poděkovat. Protože to je neuvěřitelné," poděkovala paní Zuzana.

"Po pachateli této krádeže i nadále usilovně pátráme," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Příspěvky od dárců způsobenou škodu převýšily. Sdružení je využije k nákupu dalších kompenzačních pomůcek, které paní Sippové opět pomohou k větší samostatnosti.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz