Počasí

VÝSTRAHA: V některých krajích hrozí silná ledovka. Pozor si musí dát řidiči i chodci

Meteorologové varují před silnou ledovkou, která se v Jihočeském a Ústeckém kraji a na Vysočině může tvořit kvůli mrznoucímu dešti. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu. Pozor si musí dát nejen řidiči, ale také chodci.

Výstraha před silnou ledovkou platí od úterních 16:00 do středeční půlnoci pro části Jihočeského (Dačice, Jindřichův Hradec) a Ústeckého kraje (Bílina, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec) a celou Vysočinu.

Kvůli mrznoucímu dešti se totiž podle ČHMÚ může tvořit silná ledovka. "Doporučujeme omezit vycházení ven a jízdy autem jen na nezbytné případy. V případě nutnosti jízdy je dobré sledovat dopravní zpravodajství, jezdit mimořádně opatrně a počítat se zpožděním," radí odborníci.

Související obsah

V platnosti jsou navíc také výstrahy před ledovkou. Do středečních 16:00 platí varování pro část Jihočeského (Dačice, Jindřichův Hradec) a část Ústeckého kraje (Bílina, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec).

Od úterních 11:00 do středeční půlnoci varují meteorologové před ledovkou také v Praze, Středočeském, částech Jihočeského (Blatná, České Budějovice, Kaplice, Milevsko, Písek, Soběslav, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Vodňany), částech Plzeňského (Blovice, Horažďovice, Kralovice, Nepomuk, Rokycany), částech Karlovarského (Karlovy Vary, Ostrov), částech Ústeckého (Děčín, Rumburk, Varnsdorf), částech Libereckého (Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Nový Bor, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod) a částech Královéhradeckého kraje (Jičín).

Do středečních sedmi hodin ranních platí výstraha před ledovkou pro Královéhradecký (Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí) a Pardubický kraj a Vysočinu (Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou).

S ledovkou musí počítat lidé do středečního poledne také v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském (Holešov, Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště) a Moravskoslezském kraji.

Pro část Moravskoslezského kraje platí od pondělí až do odvolání výstraha kvůli zvýšené koncentraci smogu. Potíže mohou zaznamenat lidé s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starší lidé a malé děti.

Výstraha před smogem:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz