Domácí

Kdy nakoupit na silvestra a Nový rok? Podívejte se, jak budou otevřené obchody

Kdy nakoupit na silvestra a Nový rok? Podívejte se, jak budou otevřené obchody
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Před námi je poslední den roku 2021 a brzy vkročíme do toho nového. Přestože silvestr není žádným svátkem, řada obchodů plánuje, že prodejny zavře dříve. O den později si pak nenakoupíme už vůbec. 1. leden totiž patří mezi svátky, kdy musí mít obchody zavřeno.

Přestože poslední den v roce provází bujaré oslavy a veselí, jedná se o běžný pracovní den. Obchody jsou tudíž otevřené a my si můžeme zajít nakoupit zásoby. Většina prodejců se však rozhodla upravit otevírací dobu a chystá zavřít dříve. Než tedy v pátek vyrazíte do obchodů, je lepší si ověřit, jestli má prodejna otevřeno.

Podívejte se, do kolika hodin si 31. prosince nakoupíte:

Otevírací doba 31. prosince 2021
Prodejna Otevírací doba
Albert otevřeno do 18:00
Billa otevřeno do 17:00 (vybrané prodejny do 19:00)
Globus 7:00 - 18:00
Kaufland 7:00 - 18:00
Lidl 7:00 - 17:00
Makro otevřeno do 18:00
Penny Market 7:00 - 17:00
Tesco otevřeno do 17:00

O den později si však už nenakoupíme. 1. leden, kdy slavíme nejen Nový rok, ale připomínáme si také Den obnovy samostatného českého státu, se totiž řadí mezi svátky v Česku, kdy musí mít obchody zavřeno.

Od 1. října 2016 totiž v České republice platí zákon o prodejní době v maloobchodech a velkoobchodech. Ten stanovuje, že prodejny nad 200 metrů čtverečních musí o některých svátcích zavřít. Česká obchodní inspekce (ČOI) poté dohlíží, zda provozovny zákon dodržují.

Související obsah

Výjimku mají menší prodejny spolu s čerpacími stanicemi, na které se zákaz nevztahuje.  Výjimku ze zákazu mají také supermarkety na pražském letišti, na hlavním nádraží v Praze a Brně, a obchod v českobudějovickém nákupním centru Mercury, na jehož střeše je autobusové nádraží. Jenže obchodní řetězce už avizovaly, že v případě Nového roku výjimku nevyužijí a i tyto obchody zůstanou zavřené.

Na Štědrý den praskaly obchody ve švech. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz