Zahraničí

Odhalili největšího dříče královské rodiny. Je to někdo, o kom byste to neřekli

Odhalili největšího dříče královské rodiny. Je to někdo, o kom byste to neřekli
Zdroj: Profimedia

V roce 2021 nepracovali z britské královské rodiny nejvíce královna Alžběta II. ani princ William. Největším dříčem rodiny byla princezna Anna, jediná dcera královny Alžběty. Druhý nejpracovitější byl její bratr princ Charles.

V roce 2021 se 71letá princezna Anna měla v diáři 387 oficiálních akcí, kterých se zúčastnila. Dcera královny Alžběty je tak nejpracovitější z celé rodiny. Na druhém místě pomyslného žebříčku se umístil její 73letý bratr princ Charles. Ten se účastnil 385 akcí, uvedl deník The Times.

Oba sourozenci v poslední době přebírají práci po královně. Ta ve svých 95 letech stále dokázala být na 184 akcích, většinu z nich odpracovala přes telefon či videohovorem.

Velké části královských povinností se zúčastnil také princ William, ten jich za rok 2021 stihl 235. Nejmladší syn královny princ Edward byl na 204 akcích, jeho žena hraběnka Sophie se zúčastnila 194.

Práci rodiny sleduje dlouhodobě expert Tim O'Donovan. Celá rodina letos pracovala více než minulý rok. Ten byl výrazněji zatížen lockdowny.

Související obsah

Královna se v roce 2021 soustředila převážně na důležité události. V červnu se například sešla s účastníky summitu G7. Druhou polovinu roku ji navíc trápily zdravotní problémy.

Po smrti prince Philipa královnu doprovází různí členové rodiny. Akcí se s ní zúčastnili například princ Charles, princezna Anna či princ William. 

Před pandemií byl počet královských povinností výrazně vyšší. V roce 2019 se nejpracovitější člen rodiny princ Charles zúčastnil 521 akcí.

Svatba, kterou sledoval celý svět! Princezna Diana a princ Charles se vzali před 40 lety (7/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz