Zajímavosti

Ženu rozčílil tajný dárek k Vánocům od kolegy. Je podle ní nevhodný

Ženu rozčílil tajný dárek k Vánocům od kolegy. Je podle ní nevhodný
Zdroj: Getty Images

Při předávání dárků od tajného Santy v Anglii čekalo jednu ženu nemilé překvapení. Od kolegy dostala omalovánky pro dospělé, které ji velmi urazily. Tvrdí, že v ní byla misogynní a urážlivá slova.

Při tajném Santovi si každý vylosuje jednoho z kolegů, kterému dá na Vánoce dárek. Obdarovaný poté neví, kdo mu dárek dal. Ženu z Anglie při této tradici jeden z kolegů ale velmi urazil, uvedl deník Liverpool Echo.

Angličanka si na dárek postěžovala na fóru mumsnet.com. "Dostala jsem omalovánky pro dospělé. To mě trochu zklamalo, protože mě tenhle fenomén nikdy nezaujal a vadilo mi, že si můj kolega myslí, že v dospělosti používám omalovánky," napsala.

Opravdový problém ale nastal, když si dárek otevřela. Jednalo se totiž o omalovánky s názvem Go F**k Yourself I'm Colouring (v překladu Jděte do p***, já vybarvuju). V té si můžou lidé vybarvovat 50 sprostých slov. "To by bylo v pořádku, také si ráda zanadávám a mám práci, kde je hodně stresu," uvedla žena.

Související obsah

Opravdový problém ale měla s některými slovy, které v knížce byly. "Nebyly to úplně sprostá slova, spíše misogynní a sexuální nadávky, které si spojuju spíše s pornografií," tvrdí žena.

Ženě přijde urážlivé, že někdo považuje takový dárek za vhodný pro 50letou kolegyni. "Mám něco říct skupině, nebo to prostě vyhodit do koše?" zeptala se.

Na příspěvek odpovědělo asi 300 lidí. "Prostě bych to vyhodila. Pravděpodobně si neprošli každou stránku a mysleli si, že tam jsou jen sprostá slova," napsala jedna z žen v diskuzi. Další lidé doporučili se příští rok nezúčastnit.

Některé ale dotaz ženy mírně rozčílil. "Vzpamatujte se. Váš kolega si asi nepřečetl každou stránku omalovánek. Prostě to zrecyklujte a zapomeňte na to," poradil ženě jeden z diskutujících. "Pokud se vám to nelíbí, tak to vyhoďte. Nebuďte ten blb, co z toho po Vánocích dělá aféru," napsal ženě další. 

V diskuzi se ale také řeší, jestli by si žena neměla jít stěžovat na oddělení lidských zdrojů (HR). "Určitě, není lepší způsob, jak se vyloučit z kolektivu," řekl ironicky jeden z diskutujících. Další ale vážně radí, aby tuto možnost využila. "Já bych s tím na HR šel. Pokud to opravdu byla jen chyba, tak se za to mohou omluvit a poučit se, aby příště byli opatrnější," dodává.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz