Krimi

Ženu zlákal podvodník na investici do kryptoměn. Přišla o více než milion

Ženu zlákal podvodník na investici do kryptoměn. Přišla o více než milion
Ilustrační snímek Zdroj: Getty Images

O 1,3 milionu korun přišla za dva měsíce 60letá žena z Jičínska. Neznámý podvodník od ní peníze vylákal pod záminkou investování do kryptoměn. Hrozí mu až pět let ve vězení.

Jičínští kriminalisté od čtvrtka řeší případ podvodu. Neznámý člověk ženě tvrdil, že zhodnotí její peníze investicí do kryptoměn. 

"Poškozenou nejdříve přesvědčil k instalaci programu AnyDesk, tím však umožnila neznámé osobě vzdálený přístup do celého svého počítače," uvedla mluvčí policie Eliška Majerová. Následně ji přiměl k několika finančním transakcím, přišla tak o 1,3 milionu korun.

"Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a přečinu podvod," sdělila mluvčí Majerová. Hrozí mu až pět let ve vězení.

Související obsah

"Pachatelé pro příště mohou použít i jinak nazvané investiční portály a nepatrně pozměnit i způsob spáchání činu, výsledek však bude stejný a poškozených bude dále přibývat," varují policisté. Lidé by tedy neměli říkat po telefonu osobní informace, posílat ofocené osobní doklady, sdělovat tištěné informace z platebních karet či kód, kterým lze vzdáleně přistupovat k jejich počítači. 

"Pokud je k vašemu počítači někdo z nějakého důvodu vzdáleně připojen, tak neprovádějte přihlášení do svého internetového bankovnictví," upozornili policisté. Také by lidé cizím osobám neměli sdělovat SMS kódy či jinak autorizovat platby. "Nedůvěřujte nepřiměřeně výhodným nabídkám pro zhodnocení svých peněz," napsala také mluvčí Majerová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz