Domácí

Češi vyrazili na silvestra nakupovat. Populární jsou pomazánky i alkohol

Silvestrovské oslavy se neobejdou bez dobrého občerstvení. V každé domácnosti letos podle ekonomů za nákupy na oslavu nového roku v průměru utratili zhruba 2500 korun. V nákupních košících jsou například tradiční sekty, brambůrky, a hlavně suroviny na pomazánky.

Jednohubky, chlebíčky, šampaňské, různé druhy uzeného masa, sýry a zeleninu. To všechno nakupovali lidé na silvestra.

"Stoupá zájem o salámy, pomazánky, chlebíčkové veky, nebo chipsy, olivy a slané tyčinky. Roste také poptávka po nápojích, jako je šumivé víno, pivo nebo vaječný likér," uvedl mluvčí řetězce Lidl Tomáš Myler.

Kromě pochutin, jako jsou třeba chipsy nebo pomazánky, přidávají lidé do košíků se silvestrovskými nákupy třeba čočku. Podle tradice totiž pokrm z čočky na Nový rok přináší peníze.

Související obsah

Na silvestra nejvíce frčí pomazánky. Překvapivě je ale většinou připravují spíše muži. "Asi to budu dělat já. Bude to česneková pomazánka," řekl jeden z dotázaných.

"Zákazníci hodně nakupují mléčné produkty, jako jsou pomazánková másla, slané pochutiny, tyčinky a nemůže chybět alkohol. Nejčastěji sekty nebo tvrdý alkohol," popsal mluvčí řetězce Penny market Tomáš Kubík.

Pokud jste v pátek nákup potravin nestihli, v sobotu do obchodu ani nevyrážejte. Na Nový rok totiž mají všechny obchody ze zákona zavřeno.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz