Domácí

Vlak Arrivy jel s otevřenými dveřmi. Hrozilo velké nebezpečí. VIDEO

Drážní úřad vyšetřuje velmi nebezpečnou situaci, která nastala ve vlaku společnosti Arriva. V jednom z vagónů na trati z Liberce do Pardubic nešlo kvůli poruše zavřít dveře, ale vlak i přesto vyrazil na trať. Přístup k otevřeným dveřím personál zajistil jen páskou a souprava se tak vůbec neměla rozjet.

Na záznamu byly vidět nezajištěné dveře jedoucího vlaku. Případnému neštěstí bránila jen provizorní páska. I podle nápisu na dveřích o technické poruše obsluha vlaku věděla. Přesto je souprava v pohybu.

"Bezpečnost především... V létě, kdy jednotka nemá klimu ani otevírací okna, bych se nedivil. Ale v zimě? Co kdyby zase vypadlo dítě z vlaku?" ptal se na sociálních sítích jeden z diskutujících. Stalo se to minulou středu dopoledne na trase, která trvá skoro tři hodiny.

Šlo o rychlík z Liberce do Pardubic. Železničářům se prý už závadu podařilo opravit. V neděli už si dali průvodčí na zajištění dveří lépe záležet a před odjezdem všechny zkontrolovali. Minulý týden tomu tak ale nebylo a společnost už zjišťuje proč.

Související obsah

"Vyšetřujeme příčinu toho, proč byly pootevřeny, přestože podle našich záznamů měly být uzamčeny a byly řádně označené páskou i informací o poruše," řekl mluvčí Arrivy Jan Holub. Zda jde o technickou poruchu, nebo o lidské selhání, bude zajímat i Drážní úřad.

"Vyzveme dopravce k podání vysvětlení. Poté budeme zvažovat případné další kroky," sdělila mluvčí Drážního úřadu Pavlína Straková. Štěstí, že se nic nestalo, měli před čtyřmi lety také cestující ve vlaku na trase Praha - České Budějovice nebo lidé jedoucí z Plzně do Prahy.

Naopak mnozí mají na paměti tragédii, která se stala v roce 2016 nedaleko Olomouce. Kvůli špatně zavřeným dveřím vypadla z rychlíku dvouletá holčička.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz