Krimi

Afghánec měl ve Varech pobodat jednu ženu a druhou znásilnit, skončil ve vazbě

Afghánec, který je podezřelý z toho, že v Karlových Varech pobodal jednu ženu a druhou znásilnil, skončil ve vazbě. Útoky se měly stát při oslavách silvestra, a to krátce po třetí hodině ráno. Cizinci nyní hrozí až 18 let za mřížemi.

Mladý Afghánec, který přijel do Karlových Varů oslavit konec roku, se podle policie v noci seznámil se 36letou ženou. Na ni měl následně krátce po třetí hodině ráno zaútočit poblíž jedné z místních restaurací.

"Cizinec, který měl útočit s úmyslem ženu usmrtit, jí měl způsobit vážná bodnořezná poranění v oblasti hrudníku a z místa utéct. Vážně zraněná žena měla následně s vypětím všech svých sil dojít do několik set metrů vzdáleného restauračního zařízení, kde upadla do bezvědomí. Poté byla žena převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice," informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Napadenou pak převezla záchranná služba do nemocnice. Její stav je v současné době stabilizovaný, ale stále velmi vážný.

Související obsah

​Cizinec měl následně krátce po tomto útoku potkat o několik ulic dál 19letou dívku, kterou podle informací policie ohrožoval stejným nožem a domáhal se sexu. Dívka se bránila, ovšem po napadení omdlela.

"Následně na ní měl třiadvacetiletý cizinec vykonat soulož a poté z místa utéct. Zdravotní stav poškozené 19leté dívky neohrožuje život a v současnosti již není hospitalizována ve zdravotnickém zařízení," popsal případ Kopřiva.

Související obsah

​Policisté okamžitě rozjeli rozsáhlou pátrací akci a po krátké době byl podezřelý muž zadržen. Dechová zkouška u něj ukázala 1,23 promile alkoholu.

"Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí cizinci trest odnětí svobody na 10 až 18 let," dodal policejní mluvčí.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz