Zajímavosti

Instagram připravuje velké změny: Chce zdvojnásobit počet videí

Instagram připravuje velké změny: Chce zdvojnásobit počet videí
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Šéf Instagramu Adam Mosseri se ve videu, které sdílel na sociálních sítích, svěřil s plány, které letos s touto aplikací má. Podle jeho slov je třeba sledovat současné trendy, a tak se zaměří především na videa.

Adam Mosseri ve svém novoročním vzkazu zhodnotil poslední rok a řekl, že se Meta (dříve Facebook – pozn. redakce), pod kterou oblíbená sociální síť spadá, bude muset zamyslet nad tím, jaké budou další kroky Instagramu.

"Budeme muset přehodnotit, co je Instagram, protože svět se rychle mění a my se budeme muset změnit s ním," prohlásil Mosseri s tím, že bude třeba, aby se zaměřili především na video. V nadcházejícím roce by se tak měl na sociální síti zobrazovat dvojnásobný počet videí.

Související obsah

V případě tvůrců Mosseri řekl, že Instagram zavede další nástroje na zpoplatnění, které jim pomohou vydělat si na živobytí. Kromě toho se vývojáři v letošním roce zaměří také na zasílání zpráv, protože jde o jeden z hlavních komunikačních kanálů mladých.

Populární aplikace se navíc po dlouhé době rozhodla vyslyšet přání uživatelů a v následujících dnech by měla vrátit žádanou funkci, kterou zrušila v roce 2016. Obsah se nově bude řadit opět chronologicky za sebou.

Mosseri chystanou změnu ohlásil v prosinci během slyšení v americkém Senátu, kde vypovídal ohledně špatného vlivu aplikace na děti, informuje CNN. Instagram je v posledních měsících vyšetřován kvůli porušování ochrany mladistvých.

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz