Krimi

Policie vyšetřuje výbuch mobilní toalety v Brně. Pachateli hrozí až osm let vězení

Za použití dělobuchu při silvestrovských oslavách hrozí prvnímu člověku trest vězení. Policisté v úterý překvalifikovali případ z Brna. Během oslav nastávajícího roku tam totiž neznámý pachatel odpálil toaletu. Teď bude stíhaný za obecné ohrožení.

Ohlušující detonace, která zatřásla okny i v sousedních ulicích, a plastová toaleta se rozpadla na tisíce kusů. Policie po zhlédnutí záběrů rozhodla, že toto už není silvestrovský vtípek. Jen pár minut před výbuchem totiž seděli na lavičce lidé a opodál stála matka s malým dítětem.

"Jihomoravská policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení," informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Související obsah

Rozlámané plastové střepiny létaly přes celé náměstí a policii už s takovými kousky došla trpělivost. Před 10 lety odpálil mladík na stejném místě kulovou pumu. Tehdy se trestnímu stíhání vyhnul. "Případ jsme předali báňskému úřadu," doplnil Šváb. Letos už vyšetřovatelé přitvrdili a pachateli hrozí za tento kousek až osm let vězení.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz