Zahraničí

Bývalý guvernér New Yorku nebude obžalován za sexuální obtěžování

Bývalý guvernér New Yorku nebude obžalován za sexuální obtěžování
Andrew Cuomo | Zdroj: Profimedia/UPI

Obvinění ze sexuálního obtěžování bývalého guvernéra státu New York Andrewa Cuoma bylo v úterý prozatím staženo. Stále je vyšetřován za možná pochybení ohledně zacházení s několika pacienty, kteří se zotavovali z covidu.

Dlouholetý guvernér New York Andrew Cuomo, který rezignoval na svůj post loni v srpnu po tom, kdy jej hned 11 žen obvinilo ze sexuálního obtěžování, nakonec souzený nebude. Nejvyšší žalobce v úterý celý případ pro nedostatek důkazů odložil. Infomaci přinesla agentura AP.

Cuomo, který byl vychvalován za boj proti covidu, byl v srpnu kvůli své aféře vyzván k rezignaci samotným šéfem Bílého domu Joem Bidenem. Samotný Cuomo označil některá obvinění za vykonstruovaná a důrazně popřel, že by se kohokoliv dotýkal.

Související obsah

Jeho boj proti covidu také není podle jeho kritiků tak slavný. Minulý rok měl údajně špatně rozhodnout o zotavujících se pacientech s covidem. Vyšetřování možného pochybení bylo ukončeno v pondělí, jeho výsledek a detaily vyšetřování však Cuomův úřad odmítl komentovat.

luk, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz