Domácí

V Česku loni zbankrotovalo nejvíce firem za pět let. Přibylo volných komerčních prostor

Loni v Česku zkrachovalo nejvíce firem za posledních pět let, a to hlavně v Praze a v Ústeckém kraji. Realitní kanceláře zároveň evidují výrazný nárůst volných komerčních prostor, třeba obchodů nebo restaurací. Dlouhodobě ale o jejich pronájem není zájem.

Nápis "volné prostory k pronájmu" teď na řadě míst uvidíte častěji než zboží ve výlohách. Loni v Česku zkrachovalo 742 obchodních společností a přes 6 000 podnikatelů. Je to nejvíce za posledních pět let. Nejvíce jich ukončilo činnost v Praze a na Ústecku.

"Po vlně pandemie je dostatek menších obchodních prostor, jako jsou malé obchůdky, restaurace, kanceláře. Menší podnikatelé bohužel krachují a uvolňují tyto prostory. Není tolik zájemců o ten pronájem a doba inzerce je delší," vysvětlil makléř realitní kanceláře Jiří Krejčí.

Související obsah

Skokanem roku v počtu bankrotů je Pardubický kraj, tam loni zkrachovalo téměř dvojnásobné množství firem oproti roku předcházejícímu. Inzertní weby jsou zaplavené nabídkami volných obchodů a kanceláří. Naproti tomu je na trhu nedostatek velkých skladovacích prostor, logistické firmy prý zažívají nejlepší období a skladovací haly jsou pronajaté prakticky okamžitě.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz