Zajímavosti

Je tohle umění? Sever Čech vyzdobil obří nestydatý obrázek

Je tohle umění? Sever Čech vyzdobil obří nestydatý obrázek
Zdroj: tn.cz/

Střechu opuštěné budovy v severních Čechách zdobí už několik měsíců nestydatý obrázek ženy, který vytvořila dvojice českých umělců. Mural (velkoplošná malba na stěně – pozn. redakce) je možné vidět i na Mapách Google.

Malba se objevila na střeše opuštěné budovy u obce Maxov poblíž České Lípy a zachycuje klečící nahou ženu s vyplazeným jazykem. Za malbou stojí dva čeští umělci Unlimited Freedom Ritchie a JW Mind Strike, kteří se právě tvorbou muralů zaobírají. 

Co však asi netušili, je, že se jejich dílo objeví i na Mapách Google, a bude tak zvěčněné na internetu. "Stálo to skoro 500 metrů čtverečních, 60 kilogramů barvy a dva dny práce," prohlásili umělci k dílu na sociálních sítích.

Zdroj: tn.cz/

Související obsah

Podobná malba vznikla také pod rukama umělce Davida Strauzze na domě v pražských Holešovicích. Portrét namaloval speciálními ekologickými barvami, které umí požírat nečistoty z ovzduší. Dílo tak dokáže plnit téměř totožnou funkci jako stejně velká plocha vzrostlého lesa, pro kterou není v centru města prostor.

​Mural je moderní umělecký směr, který se zaměřuje na velkoplošné malby na stěny ve veřejném prostoru, nejčastěji na fasády domů ve městech. Na rozdíl od graffiti, které většinou vznikají nelegálně, jsou muraly většinou objednány majitelem stěny.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz