Domácí

Pečlivé rolbování i pečení selátka. Skiareály čekají na víkend nával lyžařů

Lyžařské areály se chystají na víkendový nával. Zatímco minulý týden hory zažily oblevu, teď se tam vrátila zima a na sjezdovkách leží čerstvý sníh. Na řadě míst proto rychle dokončují přípravy na víkendový provoz.

Sněhová děla v Telnici v Krušných horách běží na plné obrátky a nezastaví se, dokud nebude na sjezdovkách dostatek bílé pokrývky. Od čtvrtka sice mrzne, sníh ale stále ještě není úplně všude.

"Sníh není moc dobrý, začalo mrznout poměrně pozdě. Sníh, co jsme tady měli předtím, byl zmrzlý, takže se to míchá. Od rána do večera sedím v rolbě a pokoušíme se to nejdřív zprovoznit," okomentoval rolbař Martin Lébl.

Zasněžování běží naplno, sjezdovky ale zatím zejí prázdnotou, každopádně v sobotu by v Telnici měla být hlava na hlavě. V jednom ze stánků připravují i pečené sele.

"V provozu máme dvě třetiny areálu, lanovou dráhu, hlavní sjezdovku, dětský park. Zbývá nám cvičná louka, to do poloviny ledna dáme dohromady," popsal provozovatel Skiareálu Telnice Ivan Soukup.

Související obsah

​A zatímco na severu Čech byly v pátek sjezdovky prázdné možná i kvůli zamračenému počasí, na Moravě byla jasná obloha a první nadšenci tam na lyže vyrazili už ráno.

"Konečně se ochladilo, začali jsme znovu zasněžovat, abychom dostali sjezdovku do 100procentního stavu. Dneska už lidi přišli," řekl v pátek Libor Petrů z lyžařského areálu Kopřivná.

Dostatek sněhu je aktuálně ve většině oblíbených horských destinacích, například v Klínovci, Horské Kvildě na Šumavě, Jizerce na Liberecku nebo na Lysé hoře v Beskydech.

Jaká protiepidemická opatření platí pro lyžaře? Podívejte se na reportáž:

rod, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz