Domácí

Sobotu poznamenaly tři tragické nehody. Zemřeli tři lidé, sedm se jich zranilo

Pořádně napilno měli v sobotu záchranáři. Ti zasahovali rovnou u tří tragických nehod. První se odehrála na Nymbursku. Při nárazu do stromu zemřel 22letý řidič, 18letého spolujezdce transportoval vrtulník do nemocnice. U Mohelnice na Olomoucku zase havaroval zahraniční řidič, při srážce zemřel jeden člověk a dva zraněné převezli záchranáři do nemocnice. Při další nehodě na Uherskohradišťsku zemřel také jeden člověk, další čtyři se zranili.

První tragická událost se stala v sobotu před 11. hodinou mezi obcí Kněžice a vesnicí Dubečno na Nymbursku. "Podle dosavadního šetření došlo k havárii pravděpodobně tak, že 22letý řidič automobilu Škoda Fabia jel společně s 18letým spolujezdcem po asfaltové účelové komunikaci, kde z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu," informovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Vůz objevili kolemjdoucí, kteří okamžitě nehodu ohlásili na tísňovou linku 112, vytáhli mladíky z auta a začali s resuscitací. "Posléze přijela na místo hlídka z Obvodního oddělení Městec Králové, která je vystřídala v resuscitaci. Policisté navíc použili přístroj AED, který doručil výboj, avšak bohužel se u mladého řidiče nepodařilo obnovit životní funkce," uvedla Richterová.

Související obsah

22letý řidič na místě zemřel. Zdravotníci 18letého spolujezdce se středně těžkým zraněním transportovali vrtulníkem do královéhradecké nemocnice.

"Okolnostmi a příčinou havárie se zabývají nymburští kriminalisté, kteří u řidiče nařídili soudní pitvu. Místo nehody zadokumentoval policejní dron," uzavřela Richterová.

První smrtelná nehoda se odehrála v sobotu po poledni v Olomouckém kraji. U Mohelnice se srazila dvě auta. 60letý řidič na místě zemřel. Další dva zraněné převezli záchranáři do nemocnice. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

V sobotu před 23. hodinou zasahovali poté záchranáři u obce Kostelany nad Moravou na Uherskohradišťsku. "26letý řidič osobního auta značky Peugeot jel ve směru od Nedakonic na Staré Město. Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou dostal na namrzlé vozovce smyk a přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autem značky Hyundai," sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Související obsah

Při nehodě se zranilo pět lidí. "V péči záchranářů skončili řidič Peugeotu společně s jeho dvěma stejně starými spolujezdci a dále 21letý řidič Hyundaie se svou 17letou spolujezdkyní," doplnila Kyšnerová. V neděli brzy ráno však jeden ze spolujezdců řidiče Peugeotu v nemocnici zemřel.

Další tragická nehoda se stala v noci na neděli nedaleko obce Chotiměř na Litoměřicku. Řidič osobního auta tam vyjel ze zatím nezjištěných příčin z dálnice a havaroval. Vůz začal hned hořet, řidiči už záchranáři nemohli pomoci. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz