Zahraničí

Situace v Kazachstánu se nelepší. Při nepokojích zemřelo přes 160 lidí, včetně dětí

Střety s demonstranty pokračovaly v kazachstánském městě Almaty také v neděli. Policisté od začátku nepokojů zadrželi už téměř 6 000 lidí. O život přišlo celkem 164 lidí. Mezi mrtvými jsou také děti.

Násilné demonstrace vypukly v kazachstánském největším městě Almaty tento týden kvůli zdražení pohonných hmot. Situace se tam však stále nelepší. Střety s demonstranty pokračovaly také v noci na neděli. Z různých částí byla slyšet střelba. Mělo se však jednat pouze o výstražné výstřely.

"Demonstranti stále kladou odpor. Je to stabilizované, ale občas propukne divoký odpor," popsal situaci místostarosta Almaty Jeržan Babakumarov.

Související obsah

Policisté od začátku nepokojů zadrželi už téměř 6 000 lidí, mezi nimi jsou také cizinci. Demonstrace si vyžádaly už 164 obětí, informovalo ministerstvo zdravotnictví. Podle agentury Interfax je mezi posledními oběťmi také čtyřletá dívenka. Ta zemřela při ostřelování auta.

Kvůli situaci zejména ve městě Almaty zrušily v neděli tamní aerolinky více než polovinu plánovaných vnitrostátních letů.

V souvislosti s protesty vyhlásila tamní vláda výjimečný stav. V celé zemi stále platí zákaz nočního vycházení. Mimořádná opatření mají platit až do 19. ledna. Podle některých je nyní v Almaty největší problém s dodávkami potravin. Úřady se snaží zajistit zásobování zejména malých obchodů.

Demonstranti napadají v Kazachstánu bezpečnostní složky. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz