Domácí

Zemřel herec Viktor Vrabec. Prosadil se ve filmu i divadle

Divadlo pod Palmovkou zveřejnilo smutnou zprávu. Zemřel herec Viktor Vrabec. Ve filmu Já, Olga Hepnarová si zahrál otce hlavní představitelky.

Herec Viktor Vrabec zemřel v neděli 2. ledna, bylo mu 80 let. Smutnou zprávu oznámilo Divadlo pod Palmovkou, jehož byl herec členem, na svém facebooku. 

Po celou dobu svého působení v divadle Vrabec patřil k nejobsazovanějším hercům. "Jeho herectví se vynikajícím způsobem uplatnilo v dramatech a charakterních rolích, ale také v komediích – a to jak klasického, tak i moderního repertoáru," napsalo divadlo. 

Vrabec se objevil také v mnoha filmech. Posledním snímkem, který natočil, byl Já, Olga Hepnarová. Ve filmu Byl jednou jeden polda II si zahrál po boku Ladislava Potměšila. K jeho nejlepším filmům patří Poslední motýl z roku 1990, kde hrál také Josef Kemr. V roce 1988 se objevil ve filmu Dvě z Paříže, ve kterém účinkovala krásná Libuše Šafránková.

Související obsah

V divadle vynikal v rolích Don Juan (Moliére: Don Juan), Antifolus Syrakuský (W. Shakespeare: Komedie omylů), Angelo (W. Shakespeare: Oko za oko). Kromě herectví se věnoval také dabingu a práci v rozhlase.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz